Otsinguvorm

Sündmus

Põhja- ja Baltimaade Mesindus Nõukogu koosolek - 30.-31.01.2014

Neljapäev, 30 Jaanuar, 2014 - 09:00
Põhja- ja Baltimaade Mesindusnõukogu (NBBC) aastakoosolek ja teaduskonverents (NBARS) 30. - 31.01.2014.a.
Iga-aastane Põhja- ja Baltimaade Mesindusnõukogu aastakoosolek ja teaduskonverents toimus seekord Malmös (Rootsi). Sündmuse üheks eesmärgiks on mesindusalaste uuringute koordineerimine liikmesriikides ja mesindusuuringute tulemuste levitamine mesinikele. Kohal olid esindajad Soomest, Rootsist, Taanist, Norrast, Lätist ja Eestist. Eestist käisid kohapeal EML-i juhatuse esimees Aleksander Kilk, mesindusprogrammi projektijuht Aivar Raudmets ja Eesti Maaülikooli teadur Reet Karise, kes pidas ettekande. 

Aleksander Kilk ja Aivar Raudmets võtsid osa ka päev varem (29.01.2014) toimunud varroatoositeemalisest workshopist.

 

1.3. Eesti mesinike teabepäevad

Eesti mesinike teabepäevad on Eesti mesindussektori kooskäimise ja kogemuste vahetamise traditsioonilised üritused, millel edastatakse mesinikele päevakajalist infot ja tutvustatakse tehnoloogilisi mesindusvõtteid.

 

1.4. Õppepäevad piirkondlikes mesinike ühendustes

Mesinike piirkondlike ühenduste õppepäevad abistavad mesinikke mesindusalases arendustegevuses, levitavad mesindusalaseid teadmisi ja kogemusi ning tõstavad mesinduse jätkusuutlikkust.

 

1.5. Mesinduskursused

Mesinduskursused algajatele/edasijõudnutele Eesti erinevates piirkondades aitavad väärtustada mesindusalaseid teadmisi ja propageerida mesiniku kutset.

 

1.9. Rahvusvahelised nõupidamised ja kongressid

Rahvusvahelised nõupidamised, kongressid aitavad luua kontakte teiste ELi maade mesinike ja mesindusorganisatsioonidega, vahetada infot ja laiendada teadmisi.

Tagasiside

email

Mesindusprogrammi eestvedajad ootavad kõigilt vihjeid huvipakkuvate või murettekitavate teemade kohta. Saada ettepanek siit ja võib-olla just Sinu pakutud teemat lahatakse mõnel järgneval õppepäeval või loed oma küsimuse vastust ajalehest Mesinik. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.

Saada ettepanek

FOTOD